Ženy se s postupem moderní doby dostávají stále do většího tlaku. Už nestačí být pouze milující manželkou a dobrou matkou, jak tomu bylo kdysi. Pokud chce žena v dnešní době něco znamenat, jistě jí hned vzápětí dojde, že doma u plotny se jí to asi nepovede. A tak musí postupem času najít tu správnou hranici mezi prací a osobním životem, která není vždy jednoduchá.
 Pracovní nasazení
Většinou to dopadá tak, že chceme najednou stihnout všechno a být perfektní. Cílevědomá, sebevědomá žena, která si dokáže správně zorganizovat čas a přitom vypadat skvěle. Není to vůbec jednoduché, ať si každý říká, co chce…
 
·         Vytvořte si pevnou hranici mezi prací a rodinou
Pracujete skoro neustále, ať už doma nebo v práci a stres je vaším každodenním kamarádem? Snažte se oddělovat práci a volný čas. Pokud práce vyloženě nehoří, nechte jí v klidu na druhý den a doma už nepracujte. Raději se převlékněte do pohodlného oblečení a věnujte se rodině.
Pokud máte ten komfort a můžete si dopřát v klidu osmihodinový spánek, dopřejte si ho. Během noci je náš mozek daleko méně výkonný a resty během ní stejně nedohoníte.
 
·         Někdy zkrátka jenom tak vypnout
Dejte na chvíli telefon i notebook z dosahu nebo ho v lepším případě úplně vypněte a zkrátka relaxujte. Nemyslete na důležité deadliny, které se nezadržitelně blíží, a běžte si třeba zaběhat, vezměte do ruky rozečtenou knihu nebo třeba něco dobrého upečte.
 Volný čas s dítětem
Na práci si vyhraďte přesný čas, kdy budete skutečně pracovat a vyřídíte vše potřebné. I když svou práci milujete, je potřeba čas od času alespoň na malou chvíli věnovat pozornost i něčemu jinému. Jinak se stresu nikdy nezbavíte.
 
·         Zaneprázdněnost? To slovo vymažte ze slovníku
Zaneprázdněnost se stala doslova fenoménem dnešní doby, jakoby moderní ženy neznaly nic jiného než odškrtávat úkoly ve svých nabytých diářích. I tady se vyplatí…všeho s mírou.