Vánoce jsou snad nejoblíbenějším obdobím v roce, kdy si užíváme klidu, volna a svých nejbližších. Ovšem nadmíru si v tomto období užíváme také jídla, nedostatku pohybu a holdování alkoholu. Není tedy od věci, zamyslet se v novém roce nad svou postavou a kondicí a začít s nimi něco dělat. Samozřejmě ideální je zakoupit si permanentní vstupenku do fitness centra pravidelně jej navštěvovat. Ovšem i přesto, že cvičení s trenérem a pravidelný pobyt ve fitness centru je ten nejlepší způsob, jak se dostat do formy, málokdo jej vydrží. Další možností je cvičení doma. Je jedno jaký způsob si vyberete, zda si pustíte video od oblíbené cvičitelky, stáhnete si aplikaci nebo dokonce načtete rady v knihách. Nejdůležitější a nejtěžší je vytrvat. Pozor na prokrastinaci. Zvolte si jednoduché a krátkodobé cíle a ty splňujte.
misky s ovocem
Ti, kteří neholdují cvičení, se můžou začít hýbat i jiným způsobem. Nejvhodnější je běh. Ovšem i běhání se musí člověk naučit, chvíli trvá, než začnete běhat správně. I zde tedy platí vytrvalost. Začněte krátké trasy a vzdálenost si přidávejte svým vlastním tempem tak, aby vám to bylo příjemné. Pokud nemůžete běhat, začněte se svižnou chůzí, můžete i za pomoci oblíbených hůlek. Myslete však na to, že chůze musí být svižná a vzdálenost trochu delší.
Můžete začít i s vnitřními sporty. Vhodné je plavání, které vám pomůže i s bolestí zad nebo kolektivní sporty jako badminton, florbal, sálová kopaná, volejbal a podobně. Další velmi prospěšná pohybová aktivita pro každého je jóga. Jóga má současné době více podob, na hubnutí je velmi účinná bikram jóga, která se cvičí při vysoké teplotě.
cvičící ženy
A nesmíme zapomenout na sporty čistě zimní, které se pro toto období hodí nejvíce, a to je sjezdové, alpské nebo běžkové lyžování, a nebo bruslení na zimním stadionu. Záleží pouze na vás, jaký pohyb zvolíte. Velmi důležitá je také vhodná úprava vašeho jídelníčku, v období po vánocích volte spíše lehká jídla a nezapomínejte na dostatek ovoce a zeleniny.