Snad nejoblíbenější zábavou pro děti okolo pěti let je počítačová hra Angry Birds. Svým výrazným barevným zpracováním a pravidly, která jsou snadno pochopitelná, přitahuje jak děvčátka, tak kluky. A určitě si s nimi ráda zahraje i babička či děda. Čtrnáct základních a naprosto odlišných levelů dává dohromady stovky situací. Které je potřeba zvládnout. Vtipné pojetí všech akcí, které je jsou doprovázeny jak jednoduchými hudebními motivy, tak  výraznými zvukovými efekty, udržují hráče v potřebném napětí. V roce 2009 byl této mobilní hře, coby první na světě, udělen statut popkulturní legendy. Angry Birds svými naštvanými ptáky oslovili na sto milionů hráčů ve všech koutech naší planety. A kdoví jestli už k ní nesedají i ti mimozemští. 

 Počítačová hra Angry Birds

Pro malé předškoláky je určena počítačová hra Předškolní brašnička. Jak už název napovídá, děti se tak mohou, prostřednictvím monitoru počítače, dozvědět před nástupem do školy mnohé důležité informace. Na jejím vývoji a při sestavování jednotlivých úkolů se podíleli zkušení pedagogičtí odborníci. Což zaručuje, že prarodiče mohou nechat vnoučata před obrazovkou samotná. Základním obsahem je pět miniher. Skládání slov, počítání, jednoduchá puzzle, řazení symbolů do logického uskupení, anebo je nutno rozpoznat siluety osob, zvířat a věcí.

Hra Předškolní brašnička nainstalována

Což děti nenásilnou formou, kdy potřeba v krátkém čase hledat správné odpovědi, připravují na vstup do školy. Kde fungují stejné principy. Celkem je ve hře Předškolní brašnička k řešení nabídnuto na dvě stě úkolů, v dobrém grafickém provedení, s kvalitním zvukovým doprovodem. Únosná finanční částka, kterou je potřeba před instalací zaplatit, je dobrou investicí. Ta ještě navíc zaručuje, že dětem během řešení úkolů nevyskakují na obrazovce reklamy, ani nejsou nabízeny nákupy, na které by mohly omylem kliknout. Motivačním prvkem u této aplikace je automatické udělování pochvaly za každý splněný úkol. To, že je hra Předškolní brašnička určena opravdu pro šestileté děti, zjistíte lehce. Ty totiž dokážou luštit zadané úkoly celé odpoledne. Zatímco jejich desetiletý sourozenec je má hotové mnohdy i do půlhodiny.