Znáte to přísloví: „Jak si kdo ustele, ta si lehne“? Můžeme jej chápat obrazně i doslovně a v případě zdravého spaní je vám jasné, že se vám bude jistě dobře usínat na zdravotních polyuretanových matracích a přikrývkách s dutým vláknem. Pokud máte dostatečně pružnou a flexibilní matraci, vaše tělo si při ulehnutí vytvoří požadovaný tvar, aby se vám nekřivila páteř a abyste se ráno neprobouzeli rozlámaní, jako lidé, co spí na tvrdých vězeňských slamnících.

holčičky na sedacích vacích

A teď se zamyslete nad tím, kolik rodin či jednotlivců věnuje kromě pečlivého výběru matrací a přikrývek dostatečnou pozornost i sedacím soupravám a křeslům.

Když se porozhlédnete po těchto výrobcích na Internetu nebo v kamenných prodejnách, mohou vám připomínat retro styl, tedy dobu, kdy se sedací soupravy vyráběly tvarově velmi jednoduché, a to vzhledem k tomu, že tehdy nebyly k dispozici lepší technologie. S výrobou anatomicky tvarovaných sedadel se začalo až mnohem později, samozřejmě s ohledem na speciální tvarovaná sedadla pro piloty a kosmonauty.

posezení na sedacím pytli

My se však díky tomuto stylu dostáváme zpět do padesátých či šedesátých let minulého století zcela dobrovolně, a pod rouškou módnosti sedáváme na nepohodlných sedadlech.

Můžeme to však změnit a jednou z možností jsou sedací pytle https://www.beanbag.cz/. Bývají nejčastěji vyplněny polystyrenovými kuličkami EPS a ty umožňují velmi dobré možnosti flexibilního nastavení posedu či ležení nebo polosedu. Platí to zejména pro vaky velkých rozměrů, kde máte větší tvarové možnosti. Ideální jsou v tomto případě vaky typu Duo, o rozměrech přibližně 140 x 190 cm.

Vaky Duo poskytují navíc možnost zcela je roztáhnout do obdélníkového plochého tvaru a vytvořit z nich pohodlné lůžko. Mohou na něm spát děti i dospělí, můžete jej nabídnout návštěvě, kdyby u vás chtěla přespat, a tím si můžete společně návštěvního večera užívat až do pozdních nočních hodin.