Ceny plynu a elektřiny jsou v současné době na historickém maximu. A pro spoustu rodin to znamená opravdu velké potíže. I když vláda učinila kroky a zastropovala ceny energií, pro spoustu lidí je tato pomoc nedostatečná. Do budoucna se předpokládá, že spoustu podniků a firem z důvodu neúnosných nákladů bude muset skončit. Některé rodiny netuší, co mají dělat, jelikož jim jejich dodavatelé vypočítali zálohy o výměře několika desítek tisíc. A průměrná česká rodina zkrátka na zaplacení nemá.

dům

V takovém případě můžete zkusit jít na Úřad práce a podat si žádost o sociální dávky. Zažádejte si o příspěvek na bydlení, který se zvyšoval a případně můžete zkusit i dávky v hmotné nouzi. Na úřadě vám případně sociální pracovnice poradí, jak postupovat dál. Do budoucna by bylo možná dobré přemýšlet o tom, že nechcete být závislí na dodavatelích energií a zkusíte si pomoci sami. Pokud k tomu máte finance, můžete je investovat třeba do fotovoltaiky.

fotovoltaika

Co to vůbec fotovoltaika je? Jedná se o alternativní výrobu energie, konkrétně elektřiny. Funguje tak, že v okolí svého domu, nebo přímo na něm, máte umístěné https://www.vhodne-uverejneni.cz/zakazka/rekonstrukce-budovy-umistene-na-pozemku-p-c-2442-k-u-stare-mesto-u-frydku-mistku panely skládající se z jednotlivých článků. Obvykle je jako materiál využívaný křemík. Panely do sebe vstřebají sluneční světlo, a to se poté přemění na elektrickou energii, která dále pokračuje do vašeho domu tam, kde ji zrovna potřebujete.

Je vám asi jasné, že ne vždy půjde fotovoltaikou pokrýt celkovou potřebu vaší elektřiny. Hlavně v zimních měsících, kdy venku nesvítí tolik slunce. Proto byste měli být stále připojeni i k veřejné síti a přijímat elektřinu od dodavatele, kterou využijete, když budete mít málo elektřiny z vlastních zdrojů. Stále ale můžete ušetřit i desetitisíce. Hlavní pro vás, abyste si našli vhodnou a kvalitní firmu, která se fotovoltaikou zabývá a nainstalují vám ji domů. Jste-li z Plzně a okolí, můžete využít nabídky fotovoltaiky Plzeň.