Mezi ranní a večerní skin care rutinou jsou jisté rozdíly, které bychom měli dodržovat. Ranní rutina bude obsahovat méně kroků, my se ale nyní zaměříme na vaši večerní péči o pleť. Co všechno do ní patří?

Odlíčení a čistění pleti

První a nejdůležitější krok je, abyste si svou pleť správně odlíčili a vyčistili. Dvou krokové čištění se velmi osvědčilo a pokud bojujete s nějakými problémy na své pleti, tento krok vám může velmi pomoct k jejich zlepšení. Nejprve si odličte obličej olejovým přípravkem a poté ho ještě vyčistěte přípravkem, který je přímo určen na čištění pleti.

skincare

Tonizace pleti

Tento krok není nezbytný, ale přesto ho doporučujeme do vaší rutiny zařadit. Toner můžete zvolit nejlépe hydratační. Připravuje vaši pleť na další péči. Klasický toner používejte i před používáním každého jednotlivého produktu k zvlhčení pleti. Jedinou výjimkou jsou kyseliny, které se nikdy nedávají na vlhkou pleť.

Sérum

Pleťová séra nanášejte po toneru, pokud si v mezikroku nedáváte ještě pleťovou masku. Sérum má olejovou nebo vodnatou konzistenci a většinou se nanáší pipetou. Sérum nanášíte pro to, abyste na pleť dostali aktivní látky, které chcete, aby si vaše pleť vstřebala. Mezi nejčastěji využívané látky řadíme kyselinu hyaluronovou, kyselinu salicylovou, kyselinu glykolovou, vitamín C nebo retinol.

kosmetika

Krém

A posledním krokem, kterým uzavíráte svou péči, je pleťový krém. Ten volte hydratační, abyste dodali své pleti potřebnou hydrataci, aby se vám přes noc krásně zregenerovala. Poslední dobou jsou velmi oblíbené i krémy, které v sobě obsahují kolagen na pleť. Ten slouží například jako prevence proti povislé kůži, tedy proti vráskám. Nedbejte na to, že v drogérii nebo parfumérii vidíte na krémech věkové rozdělení 40+, 50+ a podobně. Vybírejte krém podle e toho, aby měl pro vás příjemnou konzistenci, parfemaci a podle aktivních látek. Rozhodně ne podle nějakého věkového doporučení.