Každá žena chce být dokonalá. Máme to v povaze a byly jsme k tomu vychované. Často jsme slýchávaly: „to musíš zvládnout, to vydržíš, přece to nevzdáš!“ Kde je ale hranice, za kterou už nejít a říci si dost? Jsme matky, manželky, milenky. Média na nás chrlí rady a tipy, jak být dokonalé, ale všechny víme, že realita je úplně někde jinde. Po náročném dnu v práci, kdy dorazíme domů, čeká nás druhá směna. Podle internetu musíme být neustále dokonale upravené, usměvavé, prostě absolutní ženy.
mladá žena

Pokud to tak nemáte, buďte v klidu, převážně se jedná o mediální masáž. Jestli dáte na stůl studenou večeři, máte rozmazanou řasenku a na intimnosti s partnerem nemáte pomyšlení, tak jste v pořádku. Nesmí se to ale stát pravidlem! Co proto udělat?
Nastavte pravidla. Jsou-li děti už větší, mohou pomoc s úklidem. Školní věci zvládnou samy, vy jen zkontrolujete. Nákupy klidně předejte partnerovi. Přece se s nimi nebudete tahat vy. Doporučuji jen podrobný seznam. Co tam nebude napsáno, nenakoupí.
Práce je jenom práce.Jakmile odejdete z pracoviště, vypněte. Nenoste si ji domu. Tady hrajete jiné role a nikdo na to není zvědavý. Chtějí být s vámi, ne s účetní, učitelkou apod.
Mějte volný čas. Najděte si chvilku sama na sebe, pro své zájmy. Začněte chodit cvičit. Partner potomky pohlídá. Běžte s kamarádkami na skleničku. Uvolníte se, můžete si postěžovat, budou vám rozumět. Máte-li ráda kulturní akce, vyrazte. Domluvte si hlídání a jděte s partnerem večer na tah, jako za svobodna. Nejste-li společenský živel, zalezte si s knížkou pod deku a relaxujte u četby. Dělejte prostě to, co vás baví a naplňuje. Někomu třeba stačí zrýt zahradu, aby byl spokojený.
cvičící lidé

            Když budete šťastná vy, budou i lidé kolem vás, atmosféra se uvolní. S tím souvisí i sexuální život. Není ostuda intimnosti plánovat. V uspěchané době, kdy kolikrát padáte únavou, je to zcela běžné. Jako mladistvé jsme se tomu smály. Pokud plánujete, můžete připravit různá překvapení a okořenit si po letech váš vztah.
Pokud vás něco trápí, jste unavená, nemlčte, řekněte si partnerovi o pomoc. Není slepý, i když mlčí, bude mít pro vás pochopení.