Když se řekne instalatér v Ostravě, někteří lidé si v mysli zobrazí hasák, těsnění, PP trubky, kolena, mufny a ventily, vodovodní baterie, toalety a odpadové potrubí. To je ale pouze jedna část tohoto odvětví, protože instalatéři mají nestarosti celkem tři systémy, zkráceně řečeno „vodu, topení a plyn“.

úspora vytápění

Co se týče vytápění, mohou vám uvést do provozu kompletní topnou soustavu ústředního topení s radiátory, připojenou např. k plynovému kotli, elektrokotli nebo ke krbovému výměníku a mohou vám také navrhnout, rozvést a dát do provozu topení v podlaze. O podlahovém topení je známo, že je nesmírně komfortní, a že také šetří náklady na vytápění, což je zvláště v dnešní době významná pomoc, ale někteří lidé se obávají případného karambolu. Přece jen je radiátor pod oknem umístěný mimo nábytek, koberce a další bytová zařízení, a pokud z něj začne vytékat voda, nezpůsobí takové problémy, jako napevno zabetonované trubky pod podlahou.

termostat topení

Toto platilo donedávna, v případě takové závady se musela vybourat velká část podlahy, a toho se obával snad každý, ovšem dnes mají instalatéři na pomoc formovací plyn či poslechové tyče, jimiž se zjistí závada v systému s přesnou lokalizací a pak stačí odstranit jen malý kousek podlahové krytiny.

Topení v podlaze by vám doporučil i fyzioterapeut a někteří lékaři, protože teplo na bosá chodidla zesiluje pozitivní působení na jejich citlivé receptory. Zároveň je teplo od nohou základem pro bytový komfort, teplo se od podlahy šíří do prostoru rovnoměrně a vy nemáte rozpálený obličej a studené prsty u nohou. Tím pádem také nemusíte místnosti přetápět, takže ještě ušetříte.

Výhodou těchto systémů je i možnost napojení na stávající topný okruh a kombinace s klasickými radiátory, anebo připojení ke krbové vložce, takže můžete topením v krbu vyhřívat i okolní místnosti v domě.

5/5 - (2 votes)