Každý, kdo vlastní bazén, tak se těší na léto, až se pořádně vyhřeje voda a bude mít ideální teplotu. Ovšem ne vždycky je vyhřátí bazénu takové, jaké by si ho člověk představoval. Díky často se měnícímu počasí se voda vyhřívá dlouho a při ochlazení rychle klesne teplota. Pokud nechcete dlouhé dny čekat na to, až se bazén vyhřeje na požadovanou teplotu, tak zvolte solární plachtu, která Vám s ohřevem vody pomůže.

solární plachta

Solární plachta na bazén není ničím novým a v České republice i v zahraničí jí hojně využívají. Tyto plachty na sebe vážou sluneční svit a díky tomu se bazén vyhřívá mnohem rychleji než bez ní. Tyto plachty se vyrábějí v mnoha podobách a jsou dostání jak na kruhový, tak na oválný bazén. Samozřejmostí je, že se dají plachty udělat i na míru a pokud máte atypický bazén, je pro Vás výroba na míru to pravé. Velkou výhodou je i fakt, že jsou vyrobeny z kvalitního materiálu, který odolává jak chemickému ošetření vody, tak přírodním vlivům. Do bazénu Vám díky solární plachtě nepadne ani žádné listí, či poletující hmyz a nemusíte tak bazén pořád dokola čistit.

solární plachta

Stačí pouze plachtu sundat a po koupání jí opět vrátit do bazénu. Práce s plachtou není ani nějak složitá a hravě jí zvládnou i Vaše děti. Mezi další výhody patří i fakt, že solární plachta zabraňuje odpařování vody a vy tak nemusíte vodu do bazénu neustále dopouštět. Jestliže máte bazén o větších rozměrech a špatně se Vám s plachtou manipuluje, tak zvolte pojízdný naviják na solární plachtu. S navijákem tak dobře rozvinete i navinete plachtu a nebudete muset říkat někomu v rodině, ať Vám pomůže. Tudíž bazén, bez solární plachty je pouze poloviční a pokud máte rádi teplou vodu po celé léto, tak neváhejte a rovnou si nějakou kupte. Nebudete litovat a solární plachta Vám vydrží dlouhé roky. Zaručeně neprohloupíte a budete rádi, že jste tento krok udělali.