V dnešních těžkých dobách není lehké sehnat vlastní bydlení. Pokud po něm ale velmi toužíte a nechcete dál žít v podnájmu, můžete se zkusit poohlédnout po mobilních domech. Dnes je jich na trhu opravdu velmi široký výběr a prodej mobilních domů zajišťuje spousta různých firem. Budete mít tedy určitě z čeho vybírat.

dům

Dnes už mobilní domy dávno nejsou nepěkné a ošoupané karavany, které bývali spíše určené pro kočovné cestovatele či různé klany a podobně. Doba mobilních domů a jejich úroveň se posunula o hodně dál. V dnešní době již seženete moderní, krásné mobilní domy, u kterých byste na první pohled mnohdy ani neřekli, že se jedná o tento typ obydlí. Jejich interiér bývá vkusně a moderně zařízený a zvenku jsou sice možná jednoduší, ale naprosto postačující.

Spousta mobilních domů je vyrobena z ekologických materiálů a jedná se také o úsporné bydlení. Už jen tím, že se jedná o bydlení, které se snaží využít každý kousek menšího prostoru, tak pravděpodobně velmi ušetříte za energie, minimálně za vytápění. Při dnešních cenách elektřiny je to obrovská výhoda.

senioři

Nejlepší pro vás je, pokud již vlastníte svůj pozemek. Pak vám prakticky nic nebrání, abyste si tento dům pořídili a umístili ho tam. Na mobilní dům totiž nepotřebujete stavební povolení. Na rozdíl od klasické nemovitosti totiž nespadá do stavebního zákonu.

Je pravda, že takový tip obydlí se hodí zejména pro menší rodinu. Pětičlenná rodina už se asi bude v menším prostoru mačkat jen velmi těžko. Ale pro mladší pár hledající první společné bydlení nebo třeba párek seniorů, kteří hledají klidné místo na důchod, to může být to pravé a velmi ideální bydlení. Cena za mobilní domy je o hodně nižší než u klasické nemovitosti. Samozřejmě, záleží na spoustě faktorů, jako je velikost, použitý materiál a podobně. Můžeme ale říct, že obecně se cena pohybuje od 500 000 do zhruba 3 000 000 Kč.