Koupili jste svým dětem trampolínu? Jste rádi, že mají pohyb, který je baví, a že se vyřádí venku na čerstvém vzduchu? Jakýkoliv pohyb pro děti je jen plus, ale u všech druhů sportu je potřeba dbát především na to, aby se nikdo při sportu neporanil. Bezpečnost by měla být vždy na prvním místě, a rozhodně by ji nikdo neměl podceňovat.

trampolína se sítí

Někdy na to lidé zapomínají
Rodiče bývají rádi, že jejich děti donutili k pohybu a pobytu venku, protože ruku na srdce – kdo v dnešní době neměl problém dostat své děti ven z domu? Euforii by ale rychle mohly zničit úrazy, ke kterým může na trampolíně dojít. Skákání na trampolíně vypadá bezpečně, ale opak je pravdou. Při skákání na nezajištěné trampolíně může dojít k různým úrazům.

Věnujte bezpečnosti na trampolíně zvýšenou pozornost. Pokud jste ji dětem koupili, rozhodně nikdy nezapomínejte na ochranu zdraví, a kupte k trampolíně i bezpečnostní prvky. Tím nejdůležitějším https://knihy.heureka.cz/denik-naseho-detatka-roztomile-samolepky-k-nejdulezitejsim-okamzikum/ je ochranná síť na trampolínu. Ta se obepíná okolo obvodu celé trampolíny. Ukotví se na sloupky, a výsledkem je bezpečná trampolína, ze které děti nevypadnou.

holčička na trampolíně

Pohyb na trampolíně je pro spoustu dětí lákavý a velmi zábavný, a protože jde o děti, často na ní nemají zábrany. Na trampolíně dělají hlouposti, a mohou z ní vypadnout, či spadnout na okraj a přivodit si tržnou ránu nebo zlomeninu. Tomu se vyhnete jedině tím, že před prvním použití trampolíny namontujete ochrannou síť. U nás ji najdete v několika velikostech včetně rukávů a lanek. U každé sítě najdete karabiny, které trampolínu pevně obemknou po jejím obvodu, a díky tomu dojde k naprostému uzavření skákací plochy. Už nebude existovat riziko vypadnutí z trampolíny či pár na její okraj, a díky tomu už se nebudete muset bát děti na trampolínu pouštět. Byla by škoda, kdyby musela zůstat stát bez využití jen kvůli absenci sítě.