Povlečení, přehozy a prostěradla

Kdo vyznává přírodní materiály a vyhýbá se mikroplyšovým dekám, pro toho může být inspirací ušít si doma z bavlněných látek v metráži Prima obchod lůžkoviny. Výhodou je, že se jedná obvykle o obdélníkové tvary, s nimiž není tolik práce, jako s šitím košile či halenky. Mimochodem, naučit se šít na šicím stroji zvládnou i muži, nemusí to být ryze ženská práce. Mezi námi je řada šikovných kutilů, kteří to svedou.

bavlněné nitě

Výhodou metrážového textilu je větší výběr, než jaký vám nabízí prodejci lůžkovin, to je všeobecně známo a vy si tak můžete vytvořit vybavení ložnice přímo na přání.

Sportovní i domácí tepláky

Z bavlněných látek se značné oblibě těší i tepláky, a to jak v podobě domácího oděvu, tak i sportovního. Bavlna je velmi příjemná a pohodlná a stěží se jí vyrovná jiný materiál právě v těchto vlastnostech, snad jen viskóza. Tepláky s jednoduchou kapsou vzadu anebo s kapsami bočními zvládne ušít švadlena během pár desítek minut a opět můžete mít oděv, jaký si budete přát podle metráže, jejíž sortiment je opět mnohem bohatší, než u tepláků hotových, nabízených jako módní výrobky. Další výhodou tohoto postupu je šití přímo na míru tak, jak to provádí profesionální krejčí např. u pánských obleků. A jeden tip na závěr – v pase nestahujte tepláky šňůrkou, ale využijte vlastnosti suchého zipu, který drží kalhoty na svém místě mnohem lépe, než stahovací šňůrka.

bavlněné látky v metráži

Trička a mikiny

Ještě jednodušší je ušít tričko nebo mikinu. Pokud netrváte na komplikovaných řešeních s límečky, obyčejný kulatý výstřih zvládnete sami a opět tu máte oblečení podle vaší fantazie, v doslova nekonečných variacích. Být v tomto směru tvořiví se vyplácí každému, protože běžná oděvní konfekce jednak nemusí plnit vaše skrytá přání, a pak se také konfekčně oblékaní lidé od sebe neodlišují a mohou se potkávat ve stejném oblečení na ulici, což jim může právem připadat jako obdoba jakési uniformity.