Jistě to každý z dospělých zná, každý musel otázku bydlení nějak řešit, mimo těch, co zůstali u rodičů. Ti to měli naprosto jednoduché. Ale takových lidí je menšina, takže my se podíváme podrobněji na tu větší část populace. Ta si bydlení prostě musí obstarat.

Podávat žádost na město také lze, jistě, ale čekací doby jsou tam kapánek delší. Takže máte dvě děti a byt dostanete až když už jej tyto děti budou shánět také. Tudíž to chce rychlejší cestu a tou se může stát družstevní byt. Jak se veskrze liší informace o tomto druhu bydlení, nebudeme je zde probírat nějak podrobně. Uvedeme si jen dvě, které jsou svým způsobem velmi zajímavé.

Moderní družstevní byt

Ta první je v tom smyslu, že vy si nekupujete byt, ale jeho podíl v družstvu.

Ta druhá zní, že jde o kombinací vlastnického a nájemního bydlení. Na pořízení bytu vám postačí zhruba 30 % jeho celkové ceny. Zbytek se pak doplácí stejně vysokými měsíčními splátkami.

Jak vzít tedy tyto informace? Berte je tak, že vy sami si musíte ověřit, jak to s družstevní bytem je a vše si probrat s právním znalcem. Pokud on potvrdí, že ten a ten byt je již právně majetkem toho a toho člověka nebo družstva, je to v pořádku a stáváte se vlastníkem (podílníkem) vy. Tedy, až splníte náležitosti koupě, a především až zaplatíte smluvenou částku. Že ji nemáte. Aha. Tak nic se neděje, je zde pro vás pomoc.

Svazek bankovek

Totiž je zde hypotéka na družstevní byt. Ne, nehledejte v tom nějaké slovíčkaření nebo podvod. Je to hypotéka jako každá jiná, jen pro vás trochu rychleji poskytnuta a trochu více zaměřená na vás a vaše možnosti. Oproti jiným má ještě další plusové vlastnosti, ale ta nejhlavnější asi bude právě rychlost, s níž je možné celou záležitost vyřídit. Protože pokud by zde byla dlouhá čekací doba jako jinde, asi by vám byt vyfoukl někdo jiný a vy byste museli hledat znovu od začátku. Takže, abyste hledat nemuseli, ihned a rychle si na výše zvýrazněný odkaz klepněte a volejte na firmu, která se pod ním ukrývá.