Vodáctví se ujalo v naší zemi již v době reálného socialismu. Tehdy to byla jedna z možností, jak prožít báječnou dovolenou i v tuzemsku, aniž byste museli žádat o devizový příslib, abyste vůbec mohli vycestovat do jiných, než socialistických zemí. Vodáci sice neměli možnost koupat se v moři, ale plavba po řece je mnohdy natolik vzrušující, že se jí nevyrovná ani mořský příboj.

Český Krumlov

Pronajímejte lodě na nejatraktivnějších řekách

Vodáci se nejvíce koncentrují na horním toku Vltavy, protože je tu plynule regulován vodní průtok, a i v letních měsících je zde dostatek vody pro bezpečné splouvání. Bohužel je tu obrovský nával a zejména od července do půlky srpna je tu obrovská konkurence. Můžete to zkusit jinde, například na Otavě nebo na Sázavě, což jsou řeky s malebným prostředím, a jsou rovněž vyhledávané. Ovšem chcete-li nabídnout skutečný klenot začínajícím vodákům, orientujte se na Berounku od Chrástu u Plzně až k Nižboru či Karlštejnu. Údolí Berounky se stěží vyrovná jiná říční krajina ve střední Evropě.

problematika SEO

Budete potřebovat mít v pořádku SEO

SEO je výstižný výraz, který má na starosti výhodnou pozici při vyhledávání zdrojů na Internetu. Například, budete-li mít půjčovnu lodí a vodáckého vybavení a budete-li zajišťovat i přepravu, bude vhodné, aby také o vámi poskytovaných službách měli lidé povědomí. Můžete se pak snažit sebevíc, můžete mít úžasné webové stránky a konkurenceschopné nabídky, ale pokud budete opomíjet SEO, skončíte při vyhledávání klíčových slov někde vzadu, a je malá pravděpodobnost, že vašich služeb někdo využije. Výhodu bude mít vždy firma či jednotlivci, kteří budou mezi prvními vyhledanými subjekty. Měli byste tedy oslovit odborníky, kteří řeší SEO (optimalizaci) pro Google, a kteří také pracují s nejoblíbenějším redakčním systémem pro webové stránky – WordPressem a znají problematiku SEO pro WordPress.