Budete tu sami nebo jen s vašimi přáteli

Také zrovna nemusíte ty přeplněné plavecké areály, venkovní městská koupaliště a podobná veřejná rekreační zařízení, kde je doslova „hlava na hlavě“, kde se ve vodě sotva hnete, kde vás podplavávají teenageři, kde na vaši trochu tučnější postavu poukazují namakaní svalovci, jaký jste lempl, a kde si vás, krásné dívky, prohlíží tlupa oplzlých páprdů, jak by vás nejraději svlékli a pomilovali se s vámi? Doma nic podobného nemusíte řešit, umístíte-li bazén mimo dosah zvědavců z ulice. Pozvete si domů jen toho, s kým chcete trávit volný čas, a s kým se tu nebudete ani nudit, ani otravovat.

zapuštěný bazén

Můžete v bazénu stolovat a popíjet drinky

Půjdete-li si zaplavat do krytého plaveckého bazénu, asi vás ani nenapadne brát si s sebou podnos, pomerančový džus a sadu sklenic. Stačilo by jen naznačit, že chcete na břehu a zčásti i ve vodě pořádat piknik, a plavčík vás vykáže do šaten. Doma vás žádný plavčík nikam nevykáže, leda, že byste si na toho plavčíka zahráli sami, a jen tak z recese se předvedli vašim blízkým.

dívka u bazénu

U bazénu i v bazénu si klidně dopřejte zmrzlinový pohár nebo ten avizovaný džus, ale s alkoholem raději přibrzděte, abyste sobě nebo někomu jinému neublížili.

V bazénu si zaskáčete

V mnoha plaveckých bazénech je zakázáno skákání do vody ze zjevných bezpečnostních důvodů, je to logické, neboť se ve vodě neustále někdo pohybuje, a skočit mu na hlavu a zlomit vaz by znamenalo obrovskou tragédii pro rodinu zesnulého i pro vás. Toto nařízení, prosím, respektujte, ovšem pokud jste doma v zapuštěném bazénu levném sami, a dobře víte, že ve vodě není „živá duše“, a maximálně se tu na hladině povaluje jen plastová kachnička, klidně se rozběhněte a užijte si skok do morku kostí. Skákání do vody je totiž skvělým odreagováním a antistresovým prostředkem, který lze doporučit každému z vás.