Po práci legraci, bylo kdysi řečeno a nedá se než souhlasit. Každý člověk by si měl umět najít čas na trochu té své zábavy. Pokud to nedělá, škodí svému zdraví a dá se říci, že jak tomu psychickému, tak i fyzickému. Není přece nad to si zasportovat formou nějaké hry. Že nevíte jak. Budiž. Poradím, zcela nezištně. 

Běžte do sportovních potřeb a kupte si hru zvanou badminton. Popadněte kohokoli ve svém blízkém či širém okolí a běžte pinkat. Není to nějak fyzicky náročné, ale uvolníte se u toho a možná se to pro vás stane pravidelnou zábavou.  

sport jako zábava

Pokud jste samotář, tak si kupte raketu na tenis a pinkejte o stěnu. Kupte si bicykl, jezděte po vlastech českých. Máte to jako sport, cestování, poznávání a také jako zábavu.  

Ovšem, pokud jsou zde zdravotní potíže, nebo opravdu velká únava, musí se zábava řešit jinak. V tomto případě si lze přečíst nějakou hodnotnou knihu. Nebo si zajít na kina či do opery, máte-li naspořeno. Nebojte se v tomto případě experimentovat.  

Knihy

Pokud si stále nevíte rady, zkuste si na internetu najít volnočasové aktivity ve vašem okolí. Třeba vás zaujmou únikové hry, nebo společný pěší výlet do Tramtárie a zpět, spojený s bohatým programem.  

Pokud ani z tohoto nic nezabírá, tak se zavřete doma v obýváku, zatáhněte závěsy a pusťte si nějaký film. Buď novinku, nebo stařinku. Ech, pardon, něco staršího, oblíbeného. Komedie s Vlastou Burianem nikomu neublížily a pokud na to nejste, tak si klidně pusťte horor. 

Ono i odpočívat se musí umět. Znám spoustu lidí, kteří to nedokážou. O dovolené natřou plot, nebo vybetonují příjezdovou cestu. Nu, třeba je to skutečně baví.  

Shon a spěch, to je naše krédo a je třeba a skoro nutné z toho koloběhu občas vypadnout. Minimálně denně na hodinu. A o víkendu se bavit v jednom kuse. I když musíte třeba uvařit pro rodinu. Musíte si prostě na tu zábavu umět udělat čas.