Koktejly na hubnutí, nápoj na hubnutí, náhrada jídla – takovými výrazy se označují nápoje, které firmy propagují jako zaručený způsob, jak zhubnout. Určitě jste už za život někdy reklamu na něco takového viděli. Firmy většinou slibují, že vás tyto koktejly nasytí, budou mít příjemnou, sladkou chuť, a ještě navíc zhubnete, aniž byste museli cvičit nebo se nějak namáhat. Podobné věci dokonce propagovalo i několik velmi známých celebrit.

koktejly

Většinou se u takových koktejlů ale dočtete, že nejlepších výsledků dosáhnete, když u jejich pití omezíte výrazně příjem další stravy. Takže se vlastně dostanete do kalorického deficitu. Je jasné, že budete hubnout. Ale pokud budete většinu svých jídel nahrazovat tady těmi koktejly, koledujete si maximálně o to, že dostanete po skončení této diety pořádný jojo efekt.

Nehledě na to, kolik vás budou takové koktejly stát peněz. Několikatýdenní dieta podobného typu vás klidně vyjde i na několik tisíc. Nevyjde vás daleko levněji, když si za tuhle částku nakoupíte spoustu kvalitních a výživných potravin, a budete si z nich připravovat jídlo doma?

pití

Tyto koktejly nemusí být úplně špatné, ale záleží hodně na tom, jaké zvolíte. Pokud si vyberete takové, které mají ve složení na prvním místě zdroj kvalitních bílkovin a nejsou přecpané éčky a umělými sladidly, může to být pro vás dobrá varianta svačinky mezi jídly, která vás zasytí a dodá vám dávku bílkovin. Ovšem rozhodně byste těmito koktejly neměli nahrazovat řádná jídla. Neslouží jako náhrada stravy, ale spíše jako takový doplněk. Potřebujete mít ve své stravě pestrost. Ovoce, zeleninu, sacharidy, zdroje tuků. Proto si je občas klidně nejde, ale nevytvářejte si z toho zvyk.

K hubnutí nepotřebujete nějaké drahé koktejly. Potřebujete jen pevnou vůli, selský rozum, pohyb a kvalitní potraviny. Uvidíte, že to zvládnete.