Dovolená, a to nejen ta zahraniční, ale i tuzemská, není zrovna levnou záležitostí, a tak si jí chtějí maximálně užít jak dospělí, tak především děti. Spousta lidí na ní poctivě šetří a chce, aby bylo všechno perfektní. Především ženy a mladé dívky pak řeší i oblečení. A tak je na nemalou částku vyjdou i před dovolenkové nákupy potřebného i méně potřebného šatstva. 
letní šaty
Nové kousky do kufru při balení prostě patří a je třeba být připravena na všechny varianty počasí i konkrétní situace. Jedny šaty na procházky po pláži, druhé na večerní posezení při víně, něco praktického na cestu, s jedněmi plavkami se vystačit rozhodně nedá, na klobouk určitě nezapomenout, pravá dáma bez něj nedá ani ránu, nemluvě o nějakých pěkných letních botičkách, je toho prostě spousta. A převlékat se několikrát za den? Klidně, je na to spousta času a také je třeba, aby všechny nové modely spatřily světlo světa.
Prostě to, co vám stačí na koupák ve vašem okolí nebo na polehávání na dece u rybníka, u moře neobstojí, alespoň je tomu tak v očích žen. A tak chtějí být těch pár dní v roce opravdu dokonalé, a to po všech stránkách.
Ničím překvapivým není fakt, že ženy shánění oblečení před odjezdem na dovolenou prožívají daleko intenzivněji než muži, kteří to naopak moc nehrotí. Najdou se i takové, které jsou schopny si pořídit všechny věci zcela nové, patří k nim především ty ve středním věku.
dvoudílné plavky
Co si tedy něžné pohlaví balí do kufru a bez čeho se zaručeně neobejde? Několikery šaty, na každou příležitost jiné, několik párů obuvi, plavky minimálně dvoje, přes ně pareo nebo krátký overal, dlouhá tunika, kufr musí pojmout neuvěřitelné množství věci a pokud cestujete letecky, je nutné vejít se i do váhového limitu.
Ženy jsou stvořením zvláštním a specifickým a v některých věcech opravdu důsledným. A k tomu patří i více než důkladná příprava na dny zaslouženého odpočinku.