Snem každé ženy je jistě čistá pleť a klidná mysl. Naše životy bývají často velmi hektické a nemáme v tom shonu ani čas na péči o sebe. Taková chvilka pro sebe a péče je velice vhodná pro naši psychiku. Pokud chceme dosahovat dobrých výkonů v povolání a zároveň být tou nejlepší možnou verzi sami sebe, musíme se také naučit pečovat sami o sebe.

 

Kosmetika

 

Můžeme s tím začít již od rána. K snídani si dát nějaké vydatné jídlo, avšak zdravé, nejlépe plné vitamínu pro celý den. Naše péče o pleť by měla začít již ráno, od umytí vodou až po aplikaci denního krému. I když máme málo času před odchodem do zaměstnání, musíme si najít aspoň tu chvilku pro sebe, kdy si sedneme a v klidu vychutnáme svou snídani, která je základem dne. Kromě ranní kávy je důležité rovněž dodržovat pitný režim, který zamezí bolestem hlavy a dodá našemu tělu potřebnou energii. Pokud se vracíme pozdě z práce, nesmíme tento čas strávit pouze úklidem, vařením, ale opět také péčí o sami sebe. Nemůžeme přeci z jednoho shonu do druhého. Můžeme uvolnit mysl v horké vaně, příjemnou obličejovou maskou. Pustit si svou oblíbenou tele novelu a dopřát si sklenici vína, dobrou knihu. Cokoliv, co vás dělá šťastnou a u čeho si odpočinete po celém dni práce, vy si to totiž přeci zasloužíte. Svou péči o pleť též neopomínejte k večeru. Důležité je bezpochyby odlíčení, použití nějakého toho toneru či nočního krému. Je příjemné takovou rutinu zařadit do vašeho života.

 

Snídaně

 

O volných víkendech si můžete zajít na příjemnou procházku do přírody či na kafe se svou přítelkyní, se kterou můžete probrat své úspěchy i neúspěchy. Pokud máte raději aktivní odpočinek projížďka na kole, bruslích či běh vám najisto pomohou pročistit mysl od veškerého stresu z týdne. Musíte také myslet na své štěstí. Pokud chcete dopřávat radosti ostatním, je to skvělé, ale nikdy nezapomeňte také na sebe.

 

Často se mluví o péči o zevnějšek, ale obzvlášť v dnešní době, je důležité pečovat taky o sebe samé a naše psychické zdraví. Láska k druhému je skvělá věc, ale nejdůležitější pro nás je budovat také lásku k sami k sobě, abychom byli spokojení a opravdu šťastní.