Horko až k zalknutí není letním standardem pouze v zemích situovaných na jih od nás, ale také v České republice. Zatímco ke konci minulého století byly letní měsíce spíše deštivé, v současnosti je tomu právě naopak. Vody je málo, horkého počasí až nad hlavu. Tropické dny by samy o sobě nevadily, zvláště, kdyby vycházely na víkend. Problém však spočívá v tom, že u nás panují spíše tropické týdny, v některých případech dokonce i měsíce. A to není dobře, jelikož při velkém vedru skomírají nejen lidé, ale také zvířata a samozřejmě i rostlinstvo.

Sprchující se muž

Hodně lidí má v práci klimatizaci, díky čemuž jsou chránění, ale doma ji má jen málokdo. Přeci jen nejsme Američané. Proto musíme volit jiné způsoby, třeba častější rochnění se v domácím bazénu či sprchování. To se dá zařídit i venku, jen to chce mít po ruce vhodnou bazénovou sprchu.

Zajímavá cena

Každý, kdo má vlastní zahrádku, už minimálně jednou přemýšlel o postavení si vlastní koupací plochy. Takovéto řešení má celou řadu výhod. Jednak člověk nemusí chodit pokaždé, když si chce udělat pár temp někam na rybník či veřejnou plovárnu, jednak se může během koupání těšit poměrně velkému soukromí. Jenže zařídit si něco takového stojí nemalé peníze, a ty dnes má ve větším množství jen málokdo. Proto je nejlepší možnou alternativou bazénová sprcha, jež stojí mnohem méně, a navíc je její provoz prakticky bezplatný. Naplnit velkou díru v zemi je drahé, zatímco občasné sprchování se na rodinném rozpočtu prakticky vůbec neodrazí.

Žena ve sprše

Navíc tento druh sprch je poháněn vlastními solárními panely, díky čemuž si vlastně energii vyrábí samy. Zařízení díky tomu funguje, aniž by se majitel musel strachovat o přílišný odběr. Na druhou stranu je potřeba se s mířit s faktem, že zahradní sprchá takto může fungovat pouze za hezkého počasí, tedy typicky od konce jara do konce letních prázdnin.